WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE


Kończy się kolejny pracowity rok dla Filii Bibliotecznej nr 1 w Brudzowicach, gdzie w różnoraki sposób promuje się książkę  i czytelnictwo.

W związku z dwusetną rocznicą urodzin wybitnego kompozytora Fryderyka Chopina w bibliotece miała miejsce wystawa i gazetka przedstawiająca życie i twórczość wspaniałego Polaka. Gazetka eksponowała nieznane fakty z życia Chopina i zatytułowana była „Czego nie wiecie o Fryderyku Chopinie?” W nawiązaniu do obchodów Roku Chopinowskiego również w wakacje dzieci i młodzież poznawały twórczość kompozytora. Uczestnicy letnich wakacji stworzyli  piękny plakat, który  do dzisiejszego dnia zdobi wnętrze biblioteki. Czytelnicy odwiedzający Filię zachwycają się pomysłowością i talentem plastycznym dzieci i młodzieży, które w atrakcyjny i przejrzysty sposób przedstawiły życie wybitnego twórcy.

 


W  wakacje w Filii miały również miejsce wystawy dla najmłodszych  m. in. „Moja ulubiona bajka”, „Domisie, Smerfy oraz inne stworki”. W placówce odbyła się również przedstawiona na wesoło wystawa zdjęć z różnych spotkań, warsztatów oraz zajęć. Nie zabrakło zwierząt, uśmiechniętych twarzy oraz innych atrakcji podczas tworzenia prac. 

Z kolei jesienią miało miejsce doniosłe wydarzenie, a mianowicie 80 - lecie Siewierskiej Książnicy. Z tej okazji został wykonany plakat ukazujący przeszłość i teraźniejszość Biblioteki w Siewierzu oraz Filii w Brudzowicach. Została również zorganizowana gazetka przedstawiająca zdjęcia i recenzję z uroczystych obchodów rocznicy z udziałem znamienitych gości, ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród czytelników. Przeprowadzona została lekcja biblioteczna pt. „80 – lecie Siewierskiej Książnicy – biblioteka wczoraj i dziś”, podczas której dzieci i młodzież z Brudzowic i Dziewek z zainteresowaniem śledzili powstanie i rozwój biblioteki. 

W okresie jesiennym  miało miejsce kilkanaście wystaw, gazetek, spotkań oraz dyskusji o książkach. Najciekawszą  z nich była gazetka o Szkocji, z której największym zainteresowaniem cieszył się potwór  z jeziora Loch Ness.

Dzieci i młodzież bardzo chętnie korzystają ze stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu funkcjonującego dzięki przystąpieniu Biblioteki do programu „ Akademia Orange dla Bibliotek”.  Nadal serdecznie zapraszamy do korzystania z Internetu w godzinach otwarcia Filii.

W okresie zbliżających się ferii zimowych serdecznie zapraszamy  do udziału w warsztatach pt. „ZIMOWE SPOTKANIA ZE SCOOBY DOO”, podczas których nie zabraknie dobrej zabawy oraz ciekawych propozycji dla dzieci i młodzieży. Nikt nie będzie się nudził. Poniżej przedstawiamy program zajęć.17.01.2011

  16:30 - 18:00

Artystyczna kraina”, czyli zajęcia plastyczne  i teatralne – stworzenie podobizny Scooby – Doo

 

18.01.2011

 16:30 - 18:00

Wielkie biblioteczne czytanie: mini konkurs pięknego czytania przygód zabawnego psa i jego przyjaciół

20.01.2011

10:00 - 12:00

Projekcja filmu

24.01.2011

16:30 - 18:00

Spotkanie z kulturą Indian

25.01.2011

16:30 - 18:00

Zimowe igraszki – gry i zabawy edukacyjne

27.01.2011

 10:00 - 12:00

Zakończenie zajęć. Wręczenie dyplomów  i upominków

{morfeo 23}