WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Zajęcia odbywać się będą od 17 do 28 stycznia 2011r od poniedziałku do środy w godzinach od 14:30 -16:30 oraz w piątek od 9:00 -11:00


SZCZEGÓŁOWY PLAN ZAJĘĆ NA OKRES FERII ZIMOWYCH DLA DZIECI:


17.01 - Nasza zima zła: tworzenie dekoracji zimowych z białego papieru: gwiazdki, śnieżynki, bałwanki, a na koniec śnieżna bitwa!!! 

18.01 - Cuda z bibuły: dziś spróbujemy zamienić stare i niepotrzebne naczynia w dzieła sztuki. Wystarczą nam do tego stare naczynia, klej, bibuła i nasza niezawodna fantazja.

19.01 – Głośne czytanie baśni związanych z zimą a także wykonywanie ilustracji do przeczytanego utworu z wykorzystaniem tektury, papieru oraz plasteliny. 

21.01 – Upominki dla Babci i Dziadka - laurka pełna uścisków

24.01 - Konkurs recytatorski: recytujemy wiersze Jana Brzechwy, a także zabawa w kalambury. 

25.01 - Wycinanie różnych przedmiotów lub postaci z kolorowych gazet  i tworzenie obrazu tzw. collag’u pt. "Pokaz mody", "Rewia w bibliotece", 

26.01 - Dziś zostanę projektantem: zadaniem dzieci będzie dobrać się  w pary oraz za pomocą gazety, taśmy klejącej, zszywacza, kleju, wstążeczki i co nam jeszcze wpadnie w ręce zaprojektować stroje, tak aby wszystko mocno się trzymało, a do tego było wygodne i estetyczne.

28.01 - Wspólne dekorowanie Sali, wystawa prac oraz głośne czytanie bajek. 


W czasie ferii, w godzinach otwarcia Biblioteki, udostępnione zostaną również:      

     - gry planszowe, puzzle, klocki, zabawki,

- komputery z dostępem do Internetu

DZIĘKI PRZYSTĄPIENIU PRZEZ 

BIBLIOTEKĘ DO PROGRAMU „ AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK”