WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Ferie Zimowe 2016

    W trakcie ferii zimowych w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu odbywały się zajęcia edukacyjno-plastyczne w oparciu o książkę Martyny Wojciechowskiej „Dzieciaki świata”. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci, sala biblioteczna wręcz „pękała w szwach”. Uczestniczyło w nich 61 osób, a łączna frekwencja wyniosła 203 odwiedzin.

Czytaj więcej...

W czasie ferii zimowych w filii bibliotecznej nr 1 w Brudzowicach odbywały się zajęcia edukacyjno - plastyczne pod nazwą „Na zamku rycerskim … ”. Zajęcia odbywające się w poniedziałki, środy i piątki cieszyły się sporym zainteresowaniem dzieci. Ogólna frekwencja wyniosła  53 uczestników.

Czytaj więcej...

Okres zimowego wypoczynku już za nami. Jak co roku podczas ferii zimowych filia biblioteczna w Wojkowicach Kościelnych tętniła gwarem i śmiechem ponad dwudziestu młodych czytelników, którzy wzięli udział w Zimowej Akademii Twórczości Wszelakiej.

Czytaj więcej...

Niestety… ferie dobiegły końcaWarto jednak powspominać czas, jaki spędziła spora gromadka dzieci w trakcie zajęć w ramach ferii w filii Bibliotecznej w Żelisławicach.

Już od pierwszych chwil zimowego wypoczynku w ruch poszły nożyczki, farby, kredki, pisaki otwarliśmy sporą ilość klei i skorzystaliśmy z niezliczonej ilości kolorowych papierów i gazet. Wspomogliśmy się ponadto innymi materiałami, niekiedy z odzysku, a więc tekturowymi pudełkami, szpatułkami drewnianymi, rolkami po papierze toaletowym bądź ręcznikach kuchennych, patyczkami higienicznymi, butelkami plastikowymi, resztkami tekstylnymi. Efektem są przeróżne feryjne konstrukcje, obrazki i postacie kotów, wiele kolorowych zajączków, pisanek które można podziwiać w siedzibie biblioteki.

Czytaj więcej...