WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Ferie Zimowe 2017

Australia to  najmniejszy i bardzo odległy  kontynent, ale wart zainteresowania. Przekonali się o tym uczestnicy feryjnych zajęć edukacyjno-plastycznych, które odbywały się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu. Zajęcia cieszyły się wśród dzieci dużym zainteresowaniem. Uczestnicy spotkań wykonywali prace plastyczne różnymi technikami pogłębiając swoją wiedzę na temat  Australii, jak również Aborygenów, jej rdzennych mieszkańców.

Czytaj więcej...

W czasie ferii zimowych 2017 w filii bibliotecznej nr 1 w Brudzowicach odbywały się zajęcia edukacyjno - plastyczne pod nazwą „W krainie lodu”. Zajęcia odbywające się w poniedziałki, środy i piątki cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Ogólna frekwencja wyniosła 47 uczestników.

Czytaj więcej...

Okres ferii zimowych jest czasem, który większość dzieci chciałaby jak najlepiej wykorzystać i spędzić ten czas aktywnie i kreatywnie na wspólnej zabawie z rówieśnikami. I dla takich właśnie osób filia biblioteczna w Wojkowicach Kościelnych przygotowała podczas tegorocznych ferii zajęcia o różnorodnej tematyce pod hasłem „Zima z książką czyli zimowe rozmaitości”.

Czytaj więcej...

Ferie w bibliotece to okazja do dobrej zabawy. Tegoroczne ferie zimowe dzieci spędziły w bibliotece pod hasłem „Baśniowe podróże po Europie”. Zajęcia odbywały się w poniedziałki, wtorki i środy.

Słuchając baśni duńskich, niemieckich, polskich, francuskich czy czeskich młody czytelnik poznawał tradycje i kulturę danego państwa.

Czytaj więcej...