WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Ferie Zimowe 2018

W filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych ferie odbywały się pod hasłem: „Z Nelą na kole podbiegunowym”. Nela to najmłodsza reporterka na świecie. Zaczęła podróżować w wieku pięciu lat - odwiedziła już m.in. Zanzibar, Filipiny, Wietnam czy Dominikanę oraz koło podbiegunowe. Podczas zajęć dzieci poznały podróże Neli, do najodleglejszego i skutego lodem zakątka ziemi jakim jest koło podbiegunowe.

Czytaj więcej...

Na tegoroczne ferie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu tradycyjnie przygotowała ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu dla dzieci i młodzieży. Była ona urozmaicona, dostosowana do wieku, zainteresowań i   potrzeb dzieci. Odbyło się 6 warsztatów plastyczno-ruchowych pod hasłem ”Papierowe Ferie”. Ich uczestnicy, a było ich jak zwykle sporo, bo frekwencja na zajęciach dochodziła do 30 osób, wykazywali się kreatywnością i talentami tworząc niezapomniane prace plastyczne. W zajęciach wzięło udział 41 uczestników, a łączna frekwencja we wszystkich feryjnych spotkaniach, które odbyły się w bibliotece, wyniosła 222 odwiedzin. Warsztaty wypełniły zajęcia plastyczne, głośne czytania i zabawy ruchowe służące wzajemnej integracji. Dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat zimy, zwierząt polarnych i zwyczajów Eskimosów.

Czytaj więcej...

Wszystko co dobre szybko się kończy - a w szczególności ferie - czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii zimowych z książką w  Filii bibliotecznej w Żelisławicach nie zabraknie. Zajęcia odbywały się  w dniach od  29 stycznia do 7 lutego, a wzięły w nich udział dzieci w wieku od 4 do 14 lat.  Łącznie odbyło się 6 spotkań a frekwencja podczas zajęć wyniosła 42 osoby.

Hasło tegorocznych ferii brzmiało: „W ZACZAROWANEJ ZAGRODZIE A. CZ. CENTKIEWICZÓW - MY SIĘ ZIMĄ NIE NUDZIMY BO…  DO BIBLIOTEKI CHODZIMY”.

Czytaj więcej...