Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

W dniu 11 maja 2017 r. w trakcie trwania Tygodnia Bibliotek w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu odbył się po raz siódmy gminny konkurs z cyklu „Językowe potyczki z wierszami …” dla uczniów klas trzecich. Wzięło w nim udział 9 dwuosobowych drużyn ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Siewierz. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Łukasza Dębskiego.
Łukasz Dębski to współczesny poeta polski, który w swojej twórczości proponuje dzieciom zabawę słowem. Jest autorem m.in. takich książek jak „Krówki i mrówki i inne bajki wierszem”, ”Pociąg z literkami”, „Wiórki wiewiórki i inne bajki wierszem”, „Łamisłówka” czy „Wierszownik z podróży dookoła świata”.


Jakich dań nie jada duch? Na jakiej trasie zrobiły sobie wyścigi dwa karasie? Co podlicza małpa siedząc na tapczanie? Na te, i wiele innych pytań, mieli za zadanie odpowiedzieć uczestnicy konkursu sprawdzającego znajomość tekstów Łukasza Dębskiego. Szukali również m.in. ukrytych tytułów, chochlików w wierszach czy zagubionych rymów.
W konkursie kolejne miejsca zajęli: I miejsce - Sara Cembrowska i Michalina Góral (SP Nr 2 Siewierz); II miejsca ex aequo - Zofia Błach i Hanna Rusak (ZS Siewierz), Alicja Głowacka i Monika Samborska (ZS Siewierz),Anna Krzykawska i Weronika Łaszczyca (ZSP Wojkowice Kościelne), Julia Cyba i Alicja Kuczera (ZSP Wojkowice Kościelne); III miejsce - Julia Wypiór i Weronika Psonka (ZS Brudzowice); IV miejsce - Oliver Hunt i Martyna Woźniak (ZSP Żelisławice); V miejsce - Jakub Torbus i Szymon Kuźniak (ZS Siewierz); VI miejsce - Dominika Niemiec i Magdalena Pluta (ZS Siewierz).
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe i słodkie upominki, które wręczyła Dyrektor MGBP Magdalena Szlachta.
Trzecioklasistom gratulujemy znajomości twórczości Łukasza Dębskiego, a nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.


Jolanta Jakubczyk-MGBP