Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Co robił drapieżny rekin? Ile godzin siedział śledź na kłodzie? Czym się przejadła jemiołuszka? Na te i wiele innych pytań musieli odpowiedzieć uczestnicy gminnego konkursu „Językowe potyczki z wierszami Anny Willman” zorganizowanego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu w dniu 19 kwietnia 2018 roku.

Konkurs był adresowany do uczniów klas trzecich szkół podstawowych z terenu Miasta I Gminy Siewierz i  miał na celu poznanie przez dzieci twórczości Anny Willman oraz rozwijanie ich wrażliwości na kulturę słowa. W rywalizacji wzięło udział 8 dwuosobowych zespołów.

Anna Willman to współczesna polska pisarka, autorka takich książek jak m.in. „Wesołe wierszyki łamiące języki”, „Wierszyki łamijęzyki 2”, „Krówka, której trzeba zdrówka”, czy „Smok Maciuś i przygoda na Smoczej Górze”.

Uczestnicy konkursu po wcześniejszym zapoznaniu się  z twórczością Anny Willman, rywalizowali w takich konkurencjach jak: „Quiz wierszykowy”, „Chochlikowy zawrót głowy”,  „Wierszowana uzupełnianka-zgadywanka”, „Ukryte tytuły” i „Posłuchajka wierszykowa”.

Uczniowie doskonale przygotowali się do konkursu. Kolejne miejsca zajęli: I miejsce (ex aequo):Kornelia Lebiocka, Katarzyna Surma (SP Siewierz), Weronika Kozerska, Natalia Peterek (SP2 Siewierz), Patrycja Łukasik, Agata Pawełczyk (ZSP Wojkowice Kościelne), Nadia Białas, Eliza Kacperczyk (ZSP Wojkowice Kościelne); II miejsce (ex aequo): Maciej Frączek, Iga Konecka (SP Brudzowice), Ksawery Kijanka, Tomasz Matan (SP Żelisławice); III miejsce: Maja Kaczmarczyk, Anna Szymiec (SP Siewierz); IV miejsce: Marta Kolasa, Emilia Madej (SP Siewierz).

Na zakończenie spotkania dzieci jeszcze raz zmierzyły się z twórczością Anny Willman, tym razem czytając „wierszyki łamijęzyki” na głos, co było dla nich nie lada wyzwaniem.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe, czekolady i płyty CD, które wręczyła Dyrektor MGBP Magdalena Szlachta.

Mamy nadzieję, że udział w konkursie będzie dla nich zachętą do poznawania twórczości współczesnych pisarzy polskich.

Jolanta Jakubczyk - MGBP