Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Stanisław Wyspiański pisał „Polska to wielka rzecz”. Jak cenna to myśl, przekonali się uczestnicy gminnego konkursu historycznego „Nasza polska niepodległość” zorganizowanego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs odbył się w dniu 7 czerwca 2018 roku, a jego uczestnikami były czteroosobowe drużyny uczniów klas czwartych szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Siewierz. Celem konkursu było kształtowanie wśród dzieci postaw patriotycznych, poczucia świadomości narodowej oraz pogłębienie wiedzy historycznej o swojej Ojczyźnie.

Przygotowując się do zmagań konkursowych uczniowie zapoznali się wcześniej z literaturą dotyczącą historii naszych świąt narodowych, czasów walk o niepodległość, a także symboli narodowych. Dzieci wykazały się zarówno dużą wiedzą historyczną, jak i zdolnościami w zapamiętywaniu.

W drużynowej rywalizacji kolejne miejsca zajęli: I miejsce - Jakub Kaczmarczyk, Dominika Niemiec, Julia Przybyła, Hanna Rusak (SP Siewierz); II miejsce – Alicja Kuczera, Piotr Lis, Weronika Łaszczyca, Konrad Szajna (ZSP Wojkowice Kościelne); III miejsce- Sara Cembrowska, Michalina Góral, Jakub Kubik, Maciej Śliż (SP 2 Siewierz).

Na zakończenie uczestnicy konkursu wysłuchali „Dekalogu młodego Polaka”. Otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, które wręczyła Dyrektor MGBP w Siewierzu Magdalena Szlachta.

Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu, a uczniom gratulujemy zdobytej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów w pogłębianiu wiedzy historycznej.

Jolanta Jakubczyk-MGBP Siewierz