Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wakacje 2016

W piątek 23 września w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych w ramach spotkań kulturalno-edukacyjnych odbyły się niezwykle interesujące wykłady przyrodniczo-geograficzne z wykorzystaniem eksponatów Muzeum Historii Naturalnej. W fascynujący świat przyrody wprowadziła słuchaczy p. Iwona Borek pracownik Państwowej Akademii Nauk w Krakowie.

Czytaj więcej...

Jak co roku w lipcu i w sierpniu w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych zorganizowane zostały dla dzieci wakacyjne zajęcia plastyczno-literackie. Wzorem lat ubiegłych zajęcia te realizowane były w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” pod hasłem „Pod dobrą opieką”.

Czytaj więcej...

Przez cały lipiec w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu odbywały się warsztaty edukacyjno-plastyczne realizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł - Pod Dobrą Opieką”. W warsztatach wzięło udział 74 uczestników w wieku od lat trzech do czternastu, a łączna frekwencja wyniosła 275 odwiedzin. Motywem przewodnim była „podróż”: w nieznane, na cztery łapy i po zdrowie, a głównym źródłem wiedzy o innych krajach były głośno czytane książki  z serii „Nela mała reporterka”. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością tworząc przepiękne prace plastyczne wykonane różnymi technikami.

Czytaj więcej...

W okresie od 27 czerwca do 20 lipca 2016 roku w filii bibliotecznej nr 1 w Brudzowicach odbywały się zajęcia edukacyjno - plastyczne pod nazwą „Śladami Stasia i Nel - wakacyjna przygoda z książką”. Zajęcia były realizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł – Pod Dobrą Opieką” i odbywały się w poniedziałki, środy i piątki.  W 11 spotkaniach wzięło udział 72 uczestników, a liczba poszczególnych dzieci biorących udział w różnych spotkaniach to 18 uczestników.  

Czytaj więcej...

Wzorem lat ubiegłych Filia biblioteczna w Żelisławicach z myślą o dzieciach spędzających wakacje w domu zorganizowała im miłe spędzenie czasu w bibliotece . Tegoroczne afrykańskie wakacje przebiegały pod hasłem  „Zachowaj trzeźwy umysł”.

Zajęcia odbywały się przez cały lipiec przez trzy kolejne dni tygodnia  tj. poniedziałki, wtorki i środy.

Czytaj więcej...