Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wakacje 2017

Jak co roku w lipcu i w sierpniu w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych zorganizowane zostały dla dzieci wakacyjne zajęcia plastyczno-literackie. Ogółem odbyło się 12 spotkań, w których uczestniczyło 22 dzieci w wieku od trzech do jedenastu lat, a łączna frekwencja wyniosła 123 odwiedzin. Wzorem lat ubiegłych zajęcia te realizowane były w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” pod hasłem „Na skrzydłach przyjaźni”. Tegorocznym motywem przewodnim wakacyjnych spotkań była więc przyjaźń. Uczestnicy spotkań często pracowali grupowo, aby w ramach swoich drużyn nauczyć się współpracować ze swoimi przyjaciółmi. Najważniejszym celem spotkań było uświadomienie dzieciom, że wolny czas można spędzić ciekawie i przyjemnie, a przy tym bezpiecznie i zdrowo. Odbyło się wiele pogadanek dotyczących aktywnego spędzania wolnego czasu, podkreślających wartość przyjaźni, umiejętności współpracy w grupie, szukania wspólnych zainteresowań, bezpieczeństwa w sieci oraz promujących zdrowy i bezpieczny styl życia.

Czytaj więcej...

Jak co roku w miesiącu lipcu w filii bibliotecznej w Żelisławicach zorganizowane zostały dla dzieci wakacyjne zajęcia plastyczno-literackie. Wzorem lat ubiegłych zajęcia te realizowane były w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” pod hasłem „Na skrzydłach przyjaźni- doktor Dolittle - zwierzęta i ja, czyli o przyjaźni ludzi i zwierząt”. Ogółem odbyło się 10 spotkań, w których uczestniczyło 30 dzieci w wieku od trzech do trzynastu lat, a łączna frekwencja wyniosła 199 odwiedzin. Tematyka spotkań była dostosowana do wieku uczestników. Celem przedsięwzięcia było wspieranie dzieci i młodzieży w tworzeniu silnych więzi rówieśniczych opartych na uczciwych relacjach i zaufaniu.

Czytaj więcej...

W dniach od 10 lipca do 2 sierpnia 2017 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu odbywały się warsztaty edukacyjno-plastyczne pod hasłem „ODLOTOWE WAKACJE NA SKRZYDŁACH PRZYJAŹNI” realizowane w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W 12 zajęciach, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczestniczyło 63 dzieci, a łączna frekwencja wyniosła 301 odwiedzin. Tematem przewodnim warsztatów  była przyjaźń, zdrowy i bezpieczny styl życia, umiejętność istnienia w grupie i uświadamiania sobie swojej wartości. Uczestnicy razem stworzyli własny, niepowtarzalny „PRZEPIS NA PRZYJAŹŃ”.

Czytaj więcej...

            W okresie od 28 czerwca do 19 lipca 2017 roku w filii bibliotecznej nr 1 w Brudzowicach odbywały się zajęcia edukacyjno - plastyczne pod nazwą „Z Akademią Pana Kleksa”. Zajęcia były realizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł – Na skrzydłach przyjaźni” i odbywały się w poniedziałki, środy i piątki. W 10 spotkaniach wzięło udział 68 uczestników, a liczba poszczególnych dzieci biorących udział w różnych spotkaniach to 21 uczestników.  

Czytaj więcej...