Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wakacje 2018

Wakacyjne spotkania biblioteczne w Wojkowicach Kościelnych realizowane były, podobnie jak od kilku już lat, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu i cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Ogółem odbyło się 12 spotkań, w których uczestniczyło 23 dzieci w wieku od 4 do 10 lat, a łączna frekwencja wyniosła 128 odwiedzin.

Czytaj więcej...

Można spędzić wakacje w górach, nad morzem, a można też… w bibliotece. Prze cztery tygodnie, w poniedziałki, wtorki i środy liczna grupa dzieci i młodzieży spędzała czas na interesujących i kreatywnych warsztatach edukacyjno-plastycznych w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu. W 12 spotkaniach uczestniczyło 71 osób, a łączna frekwencja wyniosła 273 odwiedzin. Wśród uczestników były dzieci od lat 4 do 12, będące mieszkańcami Siewierza, ale również wypoczywające w Siewierzu, a na stałe mieszkające m.in. w USA i Włoszech.

Czytaj więcej...

Wakacje w Filii Bibliotecznej nr 2 w Żelisławicach dobiegły końca. W tym czasie biblioteka wypełniła się gwarem i śmiechem dzieci. Odbyło się 11 spotkań, a frekwencja wyniosła 122 uczestników.

Czytaj więcej...

            W okresie od 25 czerwca do 13 lipca 2018 roku w filii bibliotecznej nr 1 w Brudzowicach odbywały się zajęcia edukacyjne z książką Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem” z okazji 100 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzowicach. Zajęcia były realizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł – Autoportret. Zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję - czyli o budowie poczucia własnej wartości”” i odbywały się w poniedziałki, środy i piątki.  W 9 spotkaniach wzięło udział 56 uczestników, a liczba poszczególnych dzieci biorących udział w różnych spotkaniach to 10 uczestników.  

Czytaj więcej...