Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wakacje 2022

7 czerwca 2023 roku filia biblioteczna w Brudzowicach we współpracy ze Szkołą Podstawową w Brudzowicach wzięła udział w akcji pt. „Jak nie czytam jak czytam”. W spotkaniu wzięła udział cała szkoła-razem 75 uczniów. Dzieci i młodzież równo o godzinie 10:00 zaczęły czytać swoje ulubione książki. Wiele dzieci wcieliło się w postać swojego ulubionego bohatera literackiego. Na zakończenie uczestnicy kolorowali swoje ulubione postacie z książek.

Filia biblioteczna w Brudzowicach

 

Klub Pożeraczy Książek buduje miastoW ostatnią środę biblioteka zamieniła się w plac budowy – uczestniczki zajęć z tekturowych pudełek robiły domki, a następnie z domków utworzyły miasto.

Czytaj więcej...

MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA  IM. LEONA KORUSIEWICZA W SIEWIERZU ZAPRASZA W DNIU 7 GRUDNIA 2022 ROKU O GODZ. 17.00 NA WYKŁAD MONIKI BANACH-KOKOSZKI ABSOLWENTKI STUDIÓW HISTORYCZNYCH NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM „NIE TYLKO W STARYM KINIE, CZYLI SŁÓW KILKA O MODZIE DAMSKIEJ LAT 20, 30 I 40 XX WIEKU”

wystawa104 lata temu, 11 listopada 1918 roku, Polska  odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. Upamiętniając tę datę, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu wraz z filiami bibliotecznymi w Brudzowicach, Wojkowicach Kościelnych i Żelisławicach, zorganizowała cykl lekcji bibliotecznych oraz okolicznościową wystawę dotyczącą tematyki niepodległościowej.

Czytaj więcej...