WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

           

           W czerwcu tego roku przypada setna rocznica ukazania się książki L. M. Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza. Powieść ta stała się ważna dla wielu pokoleń dziewcząt na całym świecie, a jej rudowłosą bohaterkę M. Twain określił jako „najukochańsze dziecko od czasów Alicji z Krainy Czarów”.

           Pragnąc uczcić tę rocznicę siewierska biblioteka wraz z filiami zorganizowała dwa konkursy mające na celu rozbudzenie zainteresowania twórczością kanadyjskiej pisarki.

          Gminny konkurs plastyczny na Plakat promujący książkę Ania z Zielonego Wzgórza adresowany był do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Na konkurs wpłynęły 33 prace. Laureatami konkursu zostali: I miejsce-Justyna Chętkowska, II miejsce- Karolina Michalczyk i Aleksandra Merta, III miejsce- Klaudia Gibała i Łukasz Kaczmarek, wyróżniono: Ewę Ściślicką, Magdalenę Plech, Małgorzatę Borówkę, Wiolettę Staszek i Dominikę Dorobisz.

            Gminny konkurs literacki Jeden dzień z życia Ani Shirley XXI wieku  adresowany był do młodzieży gimnazjalnej. Wpłynęło 19 prac, a laureatami zostali: I miejsce- Sonia Popczyk, II miejsce-Patrycja Mizerska, III miejsce- Krystian Nowak, Marta Smal, Anna Nowak, wyróżnienie- Anna Prutek.

            Uroczyste zakończenie konkursów połączone z wręczeniem dyplomów i nagród odbyło się 17 czerwca b.r. w siewierskiej bibliotece. Nagrody wręczały Przewodnicząca Rady Miejskiej w Siewierzu p. Barbara Bochenek oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego p. Joanna Krzykawska.

            Finałowi towarzyszyła wystawa pokonkursowa prac plastycznych i literackich

oraz wystawa poświęcona biografii i twórczości  L. M. Montgomery.

            Nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursów, jurorom:

p. Dariuszowi Markiewiczowi, p. Lidii Zaremba i p. Tadeuszowi Kubisie dziękujemy za współpracę, a  uczniom z Zespołu Szkół i Szkoły Nr 2 w Siewierzu, Zespołu Szkół w Brudzowicach i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach za udział w konkursach.

 

MGBP-Jolanta Jakubczyk