WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

W czasie ferii zimowych w Filii Bibliotecznej nr 1 w Brudzowicach miały miejsce warsztaty dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Wesołe zimowe spotkania ze Scooby - Doo”. Zajęcia odbywające się w poniedziałki, wtorki i czwartki miały charakter plastyczno – literacki i cieszyły się dużym zainteresowaniem. 


 W pierwszym tygodniu zajęć uczestnicy wcielili się w pracowników agencji reklamowej i stworzyli plakat do filmu rysunkowego „Scooby – Doo i Szaman” zachęcający do obejrzenia go w kinach.  Miały również miejsce gry  i zabawy edukacyjne, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły. Z okazji Dnia Babci i Dziadka wykonano piękne bibułkowe laurki. Na koniec pierwszego tygodnia ferii wszyscy uczestnicy dobrze się bawili przy Karaoke.

Drugi tydzień zmagań rozpoczął się od  Konkursu Pięknego Czytania przygód zabawnego psa i jego przyjaciół, w którym dzieci wykazały się znakomitymi zdolnościami aktorskimi. Ponadto przeprowadziliśmy szereg gier, zabaw i konkursów edukacyjnych, którym zawsze towarzyszyły dobra zabawa i uśmiech na twarzach uczestników. Zbliżające się „Święto Zakochanych” stało się inspiracją do stworzenia pięknych dekoracji walentynkowych, które ozdobiły wnętrze biblioteki.

Zakończenie zimowych spotkań nastąpiło 27 stycznia. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, komiksy o przygodach Scooby – Doo oraz słodycze.

Przeprowadzone spotkania udowodniły, że ferie zimowe nie muszą być nudne, a  odrobina wyobraźni, współpracy  i dobrej zabawy wpływa na lepsze poznanie innych, jak również edukację poprzez zabawę.

 

{morfeo 24}