WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Tradycją w naszej bibliotece jest organizowanie feryjnych spotkań z dziećmi. Również i w tym roku na okres ferii Biblioteka w Żelisławicach zamieniła się na tętniące gwarem i śmiechem miejsce spotkań. Codziennie przez dwa tygodnie od poniedziałku do środy oraz piątek, dzieci brały udział w ciekawych zajęciach w czasie których powstawały coraz to nowsze prace wykonywane różnymi technikami.

Zamieniły się również w projektantów mody i za pomocą gazet, taśmy klejącej, zszywacza, kleju projektowały stroje, które były bardzo wygodne, estetyczne oraz ekologiczne.  Na zakończenie odbył się prawie profesjonalny  pokaz mody w którym modelki prezentowały się na wybiegu przez środek biblioteki, a chłopcy przeprowadzili sesje zdjęciową. Ubaw był po pachy. Nasze młode modelki jak prawdziwe gwiazdy prezentowały stroje wykonane wcześniej przez swych kolegów. A robiły to doskonale. Mają talent,  może w przyszłości naprawdę zostaną modelkami? Zaczątek już mają.

Dzieci uczciły również przypadający w tym czasie Dzień Babci i Dziadka poprzez wykonanie pięknych laurek.

Uczestnicy spotkań feryjnych bardzo chętnie rozwiązywali  quizy, krzyżówki, rebusy. Zajęcia manualne przeplatane były zajęciami ruchowymi i wspólnymi zabawami. Chętnie grali w kręgle, rzutki, piłkę, skakanki, gry planszowe, kręciły hula-hop. Korzystali również z bezpłatnego dostępu do Internetu.

Na zakończenie naszych spotkań wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz uczestniczyli w słodkim co nieco.

Wszystkim milusińskim serdecznie dziękuje za udział w zajęciach i już teraz zapraszam na wakacyjne spotkania. Prace wykonane podczas zajęć można oglądać w siedzibie biblioteki w godzinach jej otwarcia, do czego gorąco zachęcam.

Justyna Madejska

{morfeo 25}