WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

W czasie ferii w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu odbywały się zajęcia plastyczno-literackie z udziałem dzieci pod wspólnym hasłem „Zimowa Kraina Sztuki

i Fantazji”.

Zajęcia odbywały się w skrzaci i smerfny poniedziałek, upiorny i książęcy wtorek oraz demoniczną i rycerską środę i cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.

Uczestnicy spotkań mieli okazję wykazać się dużą fantazją i kreatywnością w wykonywaniu prac plastycznych posługując się różnymi technikami. Największą radość sprawiło dzieciom tworzenie ciekawych rzeczy z makaronów. Powstało wiele pięknych zwierząt, kwiatów, postaci. Kolejną techniką, która posłużyła dzieciom do wykorzystania swojej wyobraźni była kleksomania.

Różnokolorowe rękawiczki dzieci wykorzystały tworząc bajkowe postacie jak Papa Smerf, czarownica, diabły, pająki, króliki, wilki, ośmiornica, kogut i wiele innych.

Był czas na „papierowe fantazje” i tworzenie zimowych kartek przestrzennych oraz na konkurs „Czarna Dama z siewierskiego zamku”.

W czasie zajęć nie zabrakło głośnych czytań, projekcji filmów na DVD, podchodów, gier

i zabaw zespołowych. Z powstałych prac plastycznych powstała wystawa.

W trakcie uroczystego zakończenia zimowych spotkań  przed dziećmi wystąpili przedstawiciele Chorągwi Rycerstwa Księstwa Siewierskiego na czele z Prezesem Panem Markiem Kuśmierskim, którzy zaprezentowali rycerskie zwyczaje, tańce i ubiór.

Uczestników spotkania zaskoczyli ciekawą prezentacją multimedialną oraz krótkim pokazem walk.

Swoje umiejętności prezentowali: Sylwia Machura, Piotr Parnas, Jakub Kaczmarczyk oraz Piotr Fusiarski.

Serdecznie dziękujemy.

 

Jolanta Jakubczyk


{morfeo 27}