WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Dzień 17 lutego obchodzony jest jako Światowy Dzień Kota. Z tej okazji do siewierskiej biblioteki zawitali uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej w Siewierzu by uczestniczyć w „Święcie Kota”. Głównym celem jego obchodów było uwrażliwienie dzieci na losy zwierząt.

   W trakcie zajęć była mowa o kotach, ich zwyczajach, higienie, rasach i zdolnościach. Dzieci próbowały wspólnie ustalić, co cechuje koty i co odróżnia je od innych zwierząt oraz czego każdy kot potrzebuje by być szczęśliwy. Dowiedziały się, dlaczego mruczy, je trawę czy przynosi właścicielowi upolowaną zdobycz. Poznały kocie przysłowia, popularne powiedzenia związane z kotami oraz wiersze i opowieści z kotami w roli głównej. Nie zabrakło też „kociej muzyki”, krzyżówki oraz głośnego czytania przezabawnej historii „Dziennik kota mordercy” i „Modlitwy kota”.

    Szczególnie miły akcent kociego święta stanowiła wystawa nie tylko książek o kotach, ale przede wszystkim rzeczy z kocimi motywami, które przyniosły ze sobą dzieci. A były wśród nich albumy, kalendarze, maskotki, strugaczki, figurki, naklejki, zdjęcia, a nawet kot

w worku.

    Dzieci otrzymały też pamiątkowe dyplomy. Mamy nadzieję, że spotkanie to zostanie na długo w pamięci dzieci, uwrażliwi je na losy kotów a ci, co już je lubią, pokochają je jeszcze bardziej.

                                                                       Jolanta Jakubczyk-MGBP{morfeo 29}