WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

O tym dlaczego taki zamach miał miejsce i o wielu innych sensacyjnych wątkach w literaturze młodzieżowej można było się dowiedzieć podczas spotkania z popularnym autorem książek dla dzieci i młodzieży Dariuszem Rekoszem. Autor podobnie jak jego bohaterowie od dzieciństwa interesował się rozwiązywaniem wszelkich detektywistycznych zagadek. Funkcja Animatora Kultury w Muzeum Hansa Klossa pozwoliła mu (po zamknięciu tejże placówki) na napisanie powieści sensacyjnej zatytułowanej Zamach na Muzeum Hansa Klossa. Wspaniałą opowieść o swojej przygodzie z literaturą pisarz uzupełnił niezwykle interesującą prezentacją multimedialną.


Dariusz Rokosz z wykształcenia jest informatykiem, ekonomistą oraz specjalistą ds. turystyki krajowej i zagranicznej. Posiada dwa międzynarodowe tytuły specjalistyczne – w tym jeden sygnowany przez Billa Gaetsa. Jest twórcą licznych publikacji naukowych, a także Honorowym Ambasadorem Literatury Dla Dzieci i Młodzieży. 

W 2010 r. został laureatem dorocznej nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, przyznawanej przez Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza.

Podczas spotkania  w siewierskiej bibliotece uczestnicy dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy o autorze. Interesowało ich czym pisarz zajmuje się na co dzień, jak najbliższa rodzina znosi ciągłą pracę autora przy komputerze, czy lubi podróżować, jak długo powstaje książka 

i dlaczego w ogóle zaczął pisać. Po serii pytań, na które pisarz cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał, można było nabyć książki wraz z dedykacją i autografem autora.

Spotkanie zostało zorganizowane w w ramach Projektu złożonego do LGD „Brynica to nie granica” „Warsztaty i spotkania autorskie jako forma pracy z młodym Czytelnikiem”


{morfeo 31}