WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Co może robić chrząszcz w trzcinie zamiast brzmieć? Na co dybały ryba z rybą za szybą? Kto szczebiotał w Pszczynie? – na te i wiele innych pytań szukali odpowiedzi uczestnicy Gminnego Konkursu „Językowe Potyczki z Wierszami Małgorzaty Strzałkowskiej”.

Konkurs odbył się w siedzibie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Siewierzu w dniu 14 kwietnia 2011 roku z udziałem uczniów klas trzecich ze szkół: Zespołu Szkół w Siewierzu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach.

Konkurs miał na celu spopularyzowanie twórczości współczesnej polskiej pisarki Małgorzaty Strzałkowskiej. Uczniowie sprawdzali swoją znajomość tekstów pisarki uczestnicząc w pięciu konkurencjach takich jak: Quiz wierszykowy, Chochlikowy zawrót głowy, Wierszowana uzupełnianka - zgadywanka, Ukryte tytuły i Posłuchajka wierszykowa.

Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością wierszy. Pierwsze miejsce zajęli Magdalena Bijak i Adam Nowak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach, drugie miejsce-Karolina Dyduch i Natalia Boroń ze Szkoły podstawowej nr 2 w Siewierzu, trzecie miejsce- Julia Będkowska i Krzysztof Hoszowski z Zespołu Szkół w Siewierzu, czwarte miejsce- Wiktoria Zawistowska i Radosław Machura z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych, piąte miejsce- Marceli Madej i Kamil Wyszyński z Zespołu Szkół w Siewierzu.

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, które wręczyła Dyrektor MGBP Magdalena Szlachta.

Na zakończenie uczniowie i nauczyciele z podziałem na drużyny wykonali wspólnie piosenkę do wiersza „Hodowałam kiedyś kurę”, co stanowiło miły akcent końcowy spotkania.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i nauczycielom: Paniom Beacie Korusiewicz, Annie Nawrot, Annie Pastwie, Monice Sułkowskiej, Anecie Tyburkiewicz za przygotowanie uczniów do konkursu.

Mamy nadzieję, że „Językowe Potyczki” popularyzujące twórczość współczesnych pisarzy polskich już na stałe wpiszą się do bibliotecznego kalendarza i będą się cieszyć zainteresowaniem dzieci.

Jolanta Jakubczyk-MGBP Siewierz

{morfeo 33}