WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wydarzenia 2015

W dniu 16 grudnia 2015 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu odbyła się niezwykła uroczystość – „Radiowe Pasowanie na Czytelnika”. Jego uczestnikami byli uczniowie czterech klas pierwszych z Zespołu Szkół w Siewierzu i klasy pierwszej  z Szkoły Podstawowej Nr 2 w Siewierzu.  Na początek uczniowie usłyszeli informacje na temat biblioteki, zasad wypożyczania i poszanowania książek, zapoznali się z jej księgozbiorem.

Czytaj więcej...

     We wtorkowy wieczór (8 grudnia) siewierska biblioteka  miała ogromny zaszczyt gościć  Profesora Uniwersytetu Śląskiego Pana Zbigniewa Białasa. Dla Czytelników siewierskiej biblioteki była to prawdziwa uczta dla ducha.  To niezwykle ciepłe i sympatyczne spotkanie było okazją do wspomnień, a Pan Profesor nie krył, że Siewierz darzy szczególnym sentymentem. Słowo wstępne wygłosiła Pani mgr Katarzyna Białek – była studentka Pana Profesora.

Czytaj więcej...

   Dzień 25 listopada na całym świecie obchodzony jest jako Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu odbyły się dwie lekcje biblioteczne. Ich uczestnikami były pięciolatki z Przedszkola Publicznego w Siewierzu i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Siewierzu.

Czytaj więcej...

Jak montowano materiały telewizyjne na taśmie filmowej, dlaczego wóz ekipy reporterskiej zawsze się spieszył – na te i wiele innych pytań padły odpowiedzi podczas spotkania autorskiego z redaktorem Mirosławem Słomczyńskim „Mass Media dawniej i dzisiaj”. Odbyło się ono w piątek 20 listopada 2015 r. w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych, a ich najaktywniejszym uczestnikiem byli gimnazjaliści z kółka dziennikarsko-filmowego, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z dziennikarstwem.

Czytaj więcej...