WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wydarzenia 2017

W piątkowy poranek 24 listopada biblioteka zaprosiła dzieci z Przedszkola Publicznego w Siewierzu na przedstawienie teatralne pt. „Lampa Aladyna”, przygotowane przez Studio Teatralne SZTUKA z Trzebini. Spektakl ten to piękna, poetycka historia przybliżająca młodym widzom egzotykę krajów dalekiego wschodu. Najmłodsi niezwykle żywiołowo reagowali na ukazane humorystycznie perypetie tytułowego bohatera, któremu udało się wyjść z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym. Dzieci miały okazję wziąć aktywny udział w kilku scenach, między innymi pomagając w sprzątaniu bazaru czy tańcząc w strojach nietoperzy.

Czytaj więcej...

W dniu 23 listopada 2017 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu odbyła się ważna uroczystość - „Policyjne Pasowanie na Czytelnika”. Gośćmi specjalnymi dwóch spotkań byli policjanci: starszy sierżant Tomasz Mogielski z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie wraz z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Siewierzu aspirantem Marcinem Welonem. Pasowanymi na czytelników byli uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. Księstwa Siewierskiego  i Szkoły Podstawowej Nr 2 w Siewierzu.

Czytaj więcej...

Listopad to miesiąc wyjątkowy, to czas pełen zadumy, refleksji i wspomnień. To moment, w którym zwalniamy tempo codziennego życia i uświadamiamy sobie ulotność chwili. W tym miesiącu szczególnie wspominamy osoby nam bliskie. Bardzo ważne jest, by pamięć o nich utrwalać i przekazywać kolejnym pokoleniom, a nade wszystko ocalić od zapomnienia.

Czytaj więcej...

Mają swoje święto misie, koty, dinozaury, mają też i jeże…Dnia 10 listopada 2017 roku do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Siewierzu zawitały dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Siewierzu, by świętować Międzynarodowy Dzień Jeża.  Dzieci wysłuchały opowieści o jeżu spod miasta…

Czytaj więcej...

Na bajkę pod tym właśnie tytułem oraz na wiele innych ciekawych spotkań siewierska  biblioteka zaprosiła młodych czytelników w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Październikowe Święto Bibliotek obchodzone jest od osiemnastu lat i ma na celu rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, propagowanie zainteresowania książką, a także zwrócenie uwagi na rolę bibliotek szkolnych i publicznych w życiu każdego człowieka, w nauce, w rozwijaniu pasji i zainteresowań czytelniczych. Z tej okazji siewierskie placówki biblioteczne przygotowały dla swoich czytelników wiele interesujących propozycji, były to między innymi lekcje biblioteczne, wykłady przyrodnicze, wystawy, spotkania plastyczno-literackie, bajka oraz spotkania poświęcone głośnemu czytaniu. Przy okazji spotkań młodzi czytelnicy zostali zapoznani z zasadami funkcjonowania i korzystania z biblioteki, z jej zbiorami, a także doskonalili umiejętność pracy z aparatem informacyjnym biblioteki.

Czytaj więcej...