WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wydarzenia 2017

Intensywny tryb życia sprawia, że często brakuje nam czasu na czytanie książek.  Wakacje to dobry moment, żeby zaległości te nadrobić. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna  w Siewierzu przygotowała bogatą ofertę nowości książkowych, która sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Czytaj więcej...

Działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Siewierzu rozwija się bezustannie, a apetyt studentów na wiedzę jest niezmienny. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza jest jedną z instytucji, która ma zaszczyt gościć słuchaczy Uniwersytetu w ramach różnorodnych warsztatów, spotkań i wykładów.

Czytaj więcej...

Kwiecień, maj i czerwiec to miesiące bardzo szczególne dla pracy bibliotek, wprawdzie bibliotekarze cały rok promują książki i czytelnictwo, jednak w tych miesiącach podejmują spektakularne działania aby popularyzować zainteresowanie literaturą w przestrzeni kulturalnej. Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek „Biblioteka. Oczywiście!” było doskonałym bodźcem do podkreślenia roli czytelnictwa na każdym etapie życia człowieka.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten obchodzony jest od 1967 roku, a ustanowiony został w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika.

Czytaj więcej...