WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wydarzenia 2017

Stare przysłowia mówią, iż „Każde rzemiosło ma swoje zwyczaje”, „Po narzędziach rzemieślnika poznać” i „Nie zaraz rzemieślnik z ucznia się stanie”. Jak to dawniej w Siewierzu było, jakie wykonywano zawody i z czego słynął Siewierz, mogli się dowiedzieć uczestnicy lekcji bibliotecznej pt. „Ginące zawody z czasów pradziadków”, która odbyła się 18 września 2017 roku.  Wzięli w niej udział uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu pod opieką pań: Kazimiery Banaś i Urszuli Masłyki.

Czytaj więcej...

W tym roku lekturą Narodowego Czytania było "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu wraz z czytelnikami przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji publicznego czytania wybitnych dzieł literackich, pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. 2 września w sobotnie przedpołudnie, przy weselnym stole w remizie OSP na Siewierskim Rynku, w klimat epoki opisanej w dramacie, wprowadzali czytelników znakomici Goście: Radna Rady Powiatu Będzińskiego  Lidia Maltazar – Czerczak, Radni Rady Miejskiej w Siewierzu Celina Janas, Joanna Krzykawska, Jan Bańka, Sołtys i Radna Rady Miejskiej w Siewierzu Alicja Bieniek, Sołtys Brudzowic Lidia Kieras, nauczyciele Kazimiera Banaś i Barbara Pawińska, słuchaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Siewierzu Jadwiga Sroka, przedstawiciel Chorągwi Rycerskiej Księstwa Siewierskiego Marcin Machura, przedstawiciel Rycerzy Kolumba Tomasz Bańka, Krzysztof Kolasa, Jadwiga Piechowska, Agata Bańska, Aleksandra Kolasa oraz bibliotekarze MGBP w Siewierzu Justyna Madejska i Olga Wykusz. Do wysłuchania kolejnych scen dramatu zapraszała Paulina Peterek.  Goście fantastycznie oddali nastrój bronowickiego wesela i wcielili się w poszczególne role dramatu, dzięki czemu spotkanie było interesujące, wzruszające i pełne ciepłego humoru.

Czytaj więcej...

Intensywny tryb życia sprawia, że często brakuje nam czasu na czytanie książek.  Wakacje to dobry moment, żeby zaległości te nadrobić. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna  w Siewierzu przygotowała bogatą ofertę nowości książkowych, która sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Czytaj więcej...