WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wydarzenia 2018

W sobotnie popołudnie w siewierskiej bibliotece odbył się wykład nt. „Jak sobie radzić z cukrzycą, czyli... Weźmy BYKA za rogi”.

Czytaj więcej...

W nocy z 6 na 7 kwietnia 2018 roku już po raz siódmy w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu odbyła się fantastyczna impreza pod hasłem „NOC DETEKTYWÓW”. Poprowadził ją znany autor książek dla młodzieży, dziennikarz, detektyw i instruktor survivalu Krzysztof Petek oraz towarzyszący mu: Michalina Hansdorfer i Dominik Petek.

Czytaj więcej...

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu istnieje dodatkowa forma wypożyczania „Książka na telefon”. Usługa ta skierowana jest do osób starszych, chorych, niepełnosprawnych ruchowo, zamieszkałych na terenie Miasta i Gminy Siewierz, mających problem z dotarciem do centrali biblioteki w Siewierzu lub jej filii znajdujących się w Brudzowicach, Żelisławicach i Wojkowicach Kościelnych.

Czytaj więcej...

Wśród wielu spotkań, które siewierska biblioteka zorganizowała w kwietniu, miesiącu ściśle związanym z książką i czytelnictwem, miało miejsce spotkanie autorskie, poświęcone setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej...

Siewierska biblioteka kolejny raz zaprosiła młodych czytelników na przedstawienie teatralne. Tym razem był to spektakl ekologiczny pt: „SmoG Wawelski", zaprezentowany przez aktorów Studia Teatralnego „Sztuka" z Trzebini. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy aktorów z przedszkolakami na temat zachowania się w teatrze.

Czytaj więcej...