WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Siewierska biblioteka po raz kolejny zaprosiła młodzież na interesujące spotkanie autorskie. Tym razem gościem biblioteki był dziennikarz Krzysztof Piersa, autor książki „Komputerowy ćpun”.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas drugich gimnazjów w Siewierzu i Żelisławicach. Tematem spotkania było uzależnienie od gier komputerowych. Pisarz opowiadał młodzieży o faktach i mitach związanych z grami komputerowymi, zwrócił uwagę na kilka zagrożeń jakie niesie ze sobą internet, nadmierne korzystanie ze smartfonów czy uzależnienie od gier komputerowych. Do najważniejszych zaliczył aspołeczność, problem ze znalezieniem pracy, zatracanie talentów, a także kłopoty zdrowotne. Stwierdził, że gry komputerowe same w sobie nie są złe, ale często zdarza się niewłaściwe podejście do nich przez użytkowników.

 Autor bardzo szybko nawiązał świetny kontakt z uczniami, a tematami, które poruszał wzbudził wśród młodzieży ogromne zainteresowanie. Mówił o tym, dlaczego gramy w gry, co nam one dają, a czego nigdy nie będą w stanie dać, radził jak rozmawiać z nałogowym graczem, jak rozpoznawać uzależnienie, jak z niego wyjść oraz jakie są największe trudności związane z wychodzeniem z nałogu. Mówił jako przyjaciel i doradca, dzieląc się swoimi własnymi obserwacjami i doświadczeniem. Pisarz przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od gier komputerowych i brakiem akceptacji ze strony rówieśników. Nauczył się jednak przezwyciężać strach, realizować plany życiowe i walczyć z własnymi słabościami. Obecnie dzieli się swoim doświadczeniem, pokazując zarówno młodzieży jak i rodzicom cienką linię między pasją a uzależnieniem.

Krzysztof Piersa z zawodu jest dziennikarzem radiowym, telewizyjnym i prasowym, natomiast z zamiłowania – modelarzem, myśliwym, nurkiem, a także żeglarzem.

Spotkanie wywarło ogromne wrażenie na uczestnikach, a charyzma i duże poczucie humoru naszego gościa, sprawiły, że młodzież słuchała z ogromnym zainteresowaniem, a na koniec nagrodziła autora gromkimi brawami. Krzysztof Piersa podarował bibliotece książki swojego autorstwa „Trener marzeń” oraz „Komputerowy ćpun” wraz z dedykacjami. Serdecznie zapraszamy do lektury, naprawdę warto…