WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wydarzenia 2018

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w celu promowania literatury pięknej dla młodego czytelnika. Obchodzony jest w dzień, urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, autora takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, czy „Calineczka”.

Czytaj więcej...

W wyjątkowym dla Polski, jubileuszowym 2018 roku, filia biblioteczna w Wojkowicach Kościelnych zaplanowała szereg spotkań, lekcji, zajęć plastyczno-literackich, aby uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Czytaj więcej...

W ramach cyklu „Szlakiem lektur szkolnych” klasa II SP w Wojkowicach Kościelnych wzięła udział w lekcji bibliotecznej, której celem była edukacja prozdrowotna. Podczas zajęć czytaliśmy wiersze Anny Mikity „Różne sposoby na wredne choroby”.

Czytaj więcej...

W tym roku odbyła się II edycja Ogólnopolskiego Czytania „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz. Akcja została zainicjowana przez Wydawnictwo Akapit Press, pod patronatem Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”. Borejkowie są jedną z ulubionych literackich rodzin od ponad 40. lat. Saga rodziny Borejków bawi i wzrusza kolejne pokolenia Polaków i czytelników na całym świecie, a Małgorzata Musierowicz od kilkudziesięciu lat towarzyszy kolejnym pokoleniom czytelniczek. Pisarka jest również autorką ilustracji do swoich książek.

Czytaj więcej...

W dniu 26 kwietnia 2018 r. w filii bibliotecznej w Brudzowicach miało miejsce Ogólnopolskie Czytanie „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz. Uczestnikami wydarzenia była klasa V Szkoły Podstawowej w Brudzowicach. Do współpracy zaproszono aktorów grupy teatralnej „Apogeum” działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku  w  Siewierzu. Pan Jan Bańka i pani Jadwiga Sroka wcielili się w rolę nestorów rodu Borejko, czyli Ignacego i Melanię. 

Czytaj więcej...