WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

W lutym siewierska biblioteka miała przyjemność gościć krakowskiego pisarza i podróżnika Pana Romana Pankiewicza.

W spotkaniu autorskim uczestniczyły dzieci z Przedszkola Publicznego w Siewierzu. Podczas spotkania autor w humorystyczny sposób przybliżył przedszkolakom wiedzę związaną z interesującymi zawodami. Przed przystąpieniem do omówienia każdego z nich, pisarz przebierał się, strojem podkreślając znaczenie danego zawodu. Nasz gość dopracował najdrobniejsze szczegóły strojów i użytych rekwizytów, korzystając z jak największej ilości oryginałów (wojskowa kamizelka kuloodporna wraz z pasem oficerskim i pokrowcem na hełm, czapka i kurtka listonosza, kask i toporek strażacki, ubiór ratownika medycznego, stetoskop lekarski, apteczka).

Roman Pankiewicz podkreślał jak ważną funkcję pełnią w społeczeństwie osoby, które stały się bohaterami jego książek noszących tytuły: „Policjant”, „Żołnierz”, „Strażak”, „Listonosz” oraz „Ratownik medyczny”.
Ogromne wrażenie wywarły na młodych czytelnikach piękne, kolorowe ilustracje znajdujące się w książkach oraz wykorzystany przez pisarza „Teatr Kamishibai”.
Dzieci brały czynny udział w spotkaniu poprzez wymyślanie ostatnich rymowanek, a także pięknie odpowiadały na zadawane przez prowadzącego pytania.
Takie spotkanie to dobry sposób na zdobywanie nowych doświadczeń oraz świetna forma promocji czytelnictwa.
Serdecznie zapraszamy do lektury książek Pana Romana Pankiewicza.