WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

W dniu 20 marca 2019 roku do Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Siewierzu zawitał Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa z przedstawieniem „Opowieści z teczki profesora Książeczki” wystawionym dla dzieci z Przedszkola Publicznego w Siewierzu.

Podczas spektaklu dzieci miały okazję przekonać się jak wielką moc ma wyobraźnia, którą kształtujemy dzięki czytaniu książek.

Na początku przedstawienia poznajemy profesora Książeczkę, który jest pisarzem, a wszystkie swoje opowieści zapisuje i chowa do zabawnej teczki. Profesor porównuje wyobraźnię do fabryki, która kreuje różne obrazy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu zamykając oczy i próbując sobie wyobrazić sytuacje i postaci  z różnych bajek. I tak pojawia się na scenie Czerwony Kapturek, Kopciuszek czy Misiu Chrapcio.  Dzieciom szczególnie spodobał się właśnie Chrapcio – właściciel świecącego krawata, który nieustannie je miodek oraz bardzo często zapada w głęboki sen. Aktorzy w zabawny sposób pokazali jak ważną rolę w życiu człowieka pełni czytanie oraz, że dostarcza nam ono również rozrywki. Poprzez swoją opowieść zachęcili również najmłodszych do regularnego odwiedzania biblioteki oraz wypożyczania książek.

Doskonała gra aktorska, zabawne kostiumy i rekwizyty, świetne opracowanie tekstu stworzyły doskonałą atmosferę do fantastycznej zabawy, w której dzieci brały aktywny udział.

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu

Paulina Peterek