WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Biedroneczki są w kropeczki… Słowa tej znanej piosenki rozbrzmiewały w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu podczas dwóch lekcji bibliotecznych „Poranek z biedronką Fionką i mrówką Podkówką”, które odbyły się w dniach 13 i 17 czerwca 2019 r. Ich uczestnikami byli uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu, uczniowie klasy I i II ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Siewierzu oraz przedszkolacy  z Przedszkola Publicznego w Siewierzu.

Dzieci wysłuchały opowieści o mrówce Podkówce, która zapragnęła latać i jej przyjaciółce biedronce Fionce oraz wierszy m.in. o tym, jak biedronka zgubiła kropki. Poznały wiele ciekawostek zarówno o biedronkach, jak i mrówkach. Ile lat może żyć mrówka, a ile biedronka? Ile mogą obie ważyć, gdzie można je spotkać? Kto jest ich największym wrogiem?

Oprócz zdobywania biedronkowo - mrówkowej wiedzy dzieci wykonywały też prace plastyczne. Powstały piękne, papierowe biedronki.  Dziewczynki zrobiły maski biedronek, a chłopcy maski mrówek.

Spotkania upłynęły w sympatycznej mrówkowo - biedronkowej atmosferze, a dzieci wróciły z biblioteki z pogłębioną wiedzą na temat owadów, które często  spotykają w swoim życiu codziennym.

Jolanta Jakubczyk - MGBP Siewierz