WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Mają swoje święto misie… mają i bohaterowie bajek. Dzień 5 listopada jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu zawitały sześciolatki z Przedszkola Publicznego w Siewierzu, by wspólnie z postaciami z bajek obchodzić ich święto.  Główną solenizantką tego dnia była Baba Jaga.

Dzieci wędrując pociągiem po baśniowej krainie odwiedzali kolejnych bohaterów bajek jak Pan Kleks, Kubuś Puchatek, Reksio, Franklin, zabierając po drodze specjalne prezenty dla Baby Jagi. Odwiedzając bajkowe miasta, dzieci przechodziły przez specjalne furtki do bajek, które trzeba było otwierać magicznym kluczem. Wśród prezentów znalazły się: garnek pełen nietoperzy i pająków, odlotowa miotła, lusterko czy komplet przypraw, by się Babie Jadze dobrze gotowało. Było też głośne czytanie historii o czarownicy Hogacie  i jej niezwykłej miotle. Największą radość dzieciom sprawiło śpiewanie i inscenizowanie piosenki o Babie Jadze, co zębów nie myła i włosów nie czesała. Powstały tez papierowe czarownice, a każde dziecko zaopatrzyło się   w specjalne, kolorowe, papierowe pazury Baby Jagi, którymi później mogli straszyć.

Do bajkowych postaci, które cieszą się wśród dzieci dużą popularnością, należą Pszczółka Maja i Gucio. Byli oni bohaterami przedstawienia „Co w trawie piszczy?” w wykonaniu aktorów z krakowskiej Agencji Artystycznej „Edu-Artis” z Krakowa w dniu 8 listopada 2019 roku w centrali biblioteki. Widzami inscenizacji były przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Siewierzu. Pszczółka Maja wraz z Guciem, Filipem i pajęczycą Teklą wspólnie z dziećmi poszukiwali najpiękniejszych bajek, aby stworzyć z nich niezwykłą bibliotekę. Przedstawienie wypełniły wspólne zabawy i tańce.

Jolanta Jakubczyk-MGBP Siewierz