WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

W nawiązaniu do kanonu lektur szkolnych we wtorkowy poranek w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu odbyło się przedstawienie „Złota Rybka” w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego „Sztuka” z Trzebini.

Była to adaptacja znanej bajki Aleksandra Puszkina „Bajka o rybaku i rybce” z oryginalną i ciekawą scenografią oraz przepięknymi strojami Rybaka, Włościanki, Szlachcianki i Królowej. Na „widowni teatralnej” zasiedli uczniowie klas IV ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu oraz uczniowie klasy II, III i IV ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu.

W lekkiej formie wspólnej zabawy i współtworzenia spektaklu, aktorzy przekazali dzieciom morał o znaczeniu uczciwości i szacunku. Przestrzegali przed zachłannością i chciwością. Dzieci miały okazję aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu, co okazało się dla nich doskonałą zabawą z dużą dozą humoru i jednocześnie istotną treścią. Pełen mądrego przekazu i dobrego humoru spektakl uświadomił dzieciom, że ważniejsze od pieniędzy i skarbów jest czyste i dobre serce. Świetna gra aktorska, kolorowa scenografia i barwne kostiumy gwarantowały wszystkim wspaniałą baśniową atmosferę, co sprawiło, że wszystkie dzieci super się bawiły i nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

 MGBP SIEWIERZ