WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Miło nam poinformować, że Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza  w Siewierzu, otrzymała podziękowania od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy za zaangażowanie i udział  w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania.

Wraz z podziękowaniami siewierska książnica otrzymała również okolicznościowy egzemplarz „Nowel polskich” do których to lektury biblioteka zapraszała 1 września podczas Pikniku Militarno – Historycznego, który odbywał się na Placu Wojska Polskiego w Siewierzu. Wśród ośmiu lektur zaproponowanych na ósme Narodowe Czytanie znalazły się utwory Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza  oraz Stefana Żeromskiego

             „Bardzo się cieszę, że te wspaniałe utwory, które wspólnie przeczytaliśmy, połączyły tak wielu Polaków i przyniosły dużo radości czytelnikom w różnym wieku. Dzięki tej lekturze razem odkryliśmy patriotyczne i uniwersalne wartości Nowel polskich” - napisał w liście Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Raz jeszcze pragniemy gorąco podziękować wszystkim tym z Państwa, którzy zechcieli przyłączyć się do zorganizowanej przez nas imprezy.

 MGBP w Siewierzu