WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

25 listopada swoje święto obchodził najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś!
Filia biblioteczna w Żelisławicach wraz z grupą 4-5 latków z Przedszkola oraz z p. Dorotą Skalską wspólnie świętowała jego urodziny.

  
Podczas zajęć poznaliśmy historię pluszowego misia oraz wysłuchaliśmy kilku zabawnych wierszy i opowiastek poświęconych misiom, przypomnieliśmy sobie historie najbardziej znanych z książek
i kreskówek niedźwiadków: polskiego, bardzo roztropnego Misia Uszatka, angielskiego Misia Paddingtona, francuskiego Coralgola, którego marzeniem były podróże i piękny śpiew, Kubusia Puchatka zawsze chętnego na małe co nie co i rodziny Troskliwych misiów. Każde z dzieci przyniosło ze sobą ulubioną maskotkę i coś o niej opowiedziało. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki, słuchaliśmy opowiadania pt. „Dzień misia”. Efektem końcowym było wykonanie misiów z papieru kolorowego. Zabawa była doskonała.
Podczas zajęć panowała miła i przyjemna atmosfera, zakończona wręczeniem każdemu dziecku medalu Przyjaciel Misia oraz obrazków do kolorowania. Oczywiście nie zabrakło słodkiego co nieco. Każde dziecko wie, że Pluszowy Miś to najlepsza przytulanka i od ponad 100 lat towarzyszy wszystkim dzieciom na całym świecie.Ponadczasowość tych pluszaków sprawia, że mali i duzi je uwielbiają. Misie są symbolem dobra, miłości, ciepła i łagodności, czyli tego wszystkiego, czego każdy z nas pragnie.

Madejska Justyna

Filia Biblioteczna w Żelisławicach