WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

 KAPITAN SZYMON I JEGO KOSMICZNY POJAZDW ramach obchodów Roku Stanisława Lema Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu zorganizowała Rodzinny Konkurs Plastyczny „Odlotowy Pojazd Kosmiczny Pilota Pirxa”.

Celem konkursu było upamiętnienie 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema, wzbudzenie zainteresowania jego twórczością oraz kształtowanie kreatywności dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pojazdu kosmicznego dla pilota Pirxa dowolną techniką plastyczną, z użyciem wszelkich, dostępnych materiałów. Okazało się, że zarówno w dzieciach, jak i w ich rodzicach drzemią niesamowite pokłady kreatywności. Powstały ciekawe, pomysłowe i niezwykłe pojazdy kosmiczne, którymi z pewnością pilot Pirx wybrałby się w kosmos.

Laureaci konkursu wykorzystali do swoich prac najróżniejsze materiały: tekturę, kapsle, nakrętki, spinki do włosów, opakowania z jajek niespodzianek, butelki po wodzie mineralnej, metalowe puszki, pojemnik po silikonie, folię aluminiową i wiele, wiele innych.

Spośród prac, które napłynęły do biblioteki, jury wybrało najciekawsze i najbardziej kreatywne. Finał konkursu odbył się 1 czerwca 2021 roku w bibliotece.

Miało być odlotowo i tak właśnie było!

I miejsce w konkursie zajął „odlotowy”, rozwijający niesamowitą prędkość, ogromny, bo mierzący 2,40 m x 2,40 m pojazd kosmiczny, kierowany przez pilota Szymona. Autorami tego statku i zarazem laureatami I miejsca w konkursie są Lidia, Piotr i Szymon Lubińscy.

II miejsce zajęła rodzina Marty, Marcina, Mai i Marcela Woźniaków, których pojazd zaskoczył dużą ilością wykorzystanych, ciekawych materiałów.

III miejsce uzyskali za swoją  odlotową rakietę Grzegorz i Kinga Łach.

Wyróżniono prace: Mileny, Marka i Mikołaja Pieczków oraz Kingi Judasz.

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne zestawy bogato ilustrowanych książek oraz słodkie upominki.

Gratulujemy uczestnikom konkursu kreatywności oraz talentów i dziękujemy za udział w konkursie.

MGBP w Siewierzu