WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Maj to miesiąc, w którym świętujemy Dzień Bibliotekarza (08.05), a Tydzień Bibliotek (08.05-15.05) - akcja promocji czytelnictwa i bibliotek organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, jest zawsze okazją do przygotowania wielu ciekawych wydarzeń i spotkań autorskich.

Tydzień Bibliotek odbywa się od 2004 roku i ma  na  celu promocję działań skupionych wokół czytelnictwa. Jest symbolem kreatywności w promowaniu unikalnych wartości kulturowych, edukacyjnych i społecznych. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”. Bibliotekarze celebrują swoje święto w dniach 8-15 maja, chociaż w tym roku nieco inaczej niż zwykle. Nie będzie tradycyjnych spotkań bibliotecznych w gronie Czytelników  i zaprzyjaźnionych Gości. Tym razem Tydzień Bibliotek odbędzie się online.

Z tej okazji Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu przygotowała a czytelników prezentację i wystawę ukazującą historię rozwoju książki i pisma. Ciekawostki dla miłośników literatury, czyli  „Czego możecie nie wiedzieć na temat książek i bibliotek” to doskonała propozycja dla tych, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę.  Bibliotekarze przygotowali również artykuły dotyczące literatury dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz ukazujące dokumenty życia społecznego. W kolejnych dniach „Tygodnia Bibliotek” będą zamieszczane kolejne materiały,  do zapoznania się z którymi serdecznie zapraszamy.

MGBP w Siewierzu