WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

uczniowie, warsztaty, salaNiesamowita niespodzianka czekała na uczniów klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej w Brudzowicach, którzy odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Leona Korusiewicza w Siewierzu. W dniu 25 października 2021 roku uczestniczyli oni w warsztatach detektywistycznych, które poprowadzili policjanci - dzielnicowi z Komisariatu Policji w Siewierzu: asp. Paweł Ziętek i  sierż.sztab. Marek Gulbicki.a miejscu przestępstwa, w jaki sposób są te ślady zabezpieczane.

Po teorii przyszedł czas na praktykę.  Uczniowie podzielili się na policjantów i przestępców, następnie zostawiali i zbierali ślady. Wykorzystywali przy tym gadżety, których używają technicy policyjni takie jak proszek magnetyczny, pędzelki. A potem przyszła pora na wypełnianie własnej karty daktyloskopijnej.

Po warsztatach z policjantami, uczniowie poznali reguły pisania powieści detektywistycznych oraz najsłynniejszych autorów powieści detektywistycznych dla dorosłych i dla młodzieży.

Kolejnym etapem warsztatów było rozwiązywanie zagadek detektywistycznych. A po nich młodzież zabawiła się w detektywów. Podzieleni na dwie drużyny szukali w bibliotece przestępców i skradzionych książek. Zabawa w podchody i detektywów przysporzyła im dużo frajdy, a przy okazji poznali księgozbiór biblioteczny.

MGBP w Siewierzu