WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Postacie z bajekMiędzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie  5 listopada w dniu urodzin Walta Disney’a. Baśnie i bajki towarzyszą nam już od najmłodszych lat.  Są źródłem bogatych przeżyć i wzbogacają wyobraźnię. W nowoczesnym świecie, w dobie wszechobecnego Internetu, szczególnie warto przypominać dzieciom klasyczne bajki i baśnie, które coraz częściej są wypierane przez bajki współczesne.

W dniu 5 listopada 2021 roku do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu zawitały dwie grupy przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Siewierzu by uczestniczyć w bajkowym święcie.

Dzieci wybrały się bajkowym pociągiem do Bajkolandii, krainy zamieszkałej przez bajkowe postacie. Zanim wyruszyły w podróż musiały najpierw skasować bajkowy bilet, a potem… Potem wędrowały w wesołym pociągu, w rytm muzyki przez bajkowe miasteczka, pokonując kolejne furtki do bajek. Były to miasta: Kleksikowo, Puchatkowo, Reksiów, Żółwikowo,  Smocza Jama. Stacją końcową była Kraina Lodu, a w niej Elsa, która obchodziła swoje urodziny. Z tej okazji dzieci przyniosły jej prezenty: pantofelki, sukienkę, lusterko, szalik, koronę i różdżkę. Odśpiewały Elzie i wszystkim bajkowym postaciom 100 lat, a potem wysłuchały bajki o Franklinie i kasku rowerowym. Rozwiązywały też baśniowe zagadki  i ciągnęły rzepkę słuchając utworu Juliana Tuwima.

MGBP w Siewierzu