Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

W poniedziałkowy poranek 26 września siewierską bibliotekę odwiedził debiutujący polski pisarz, adwokat, podróżnik, muzyk - Łukasz Łukasik. Pochodzący z Siewierza pisarz jest absolwentem Wydziału Prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczestniczył w  wielu wyprawach podróżniczych m.in. „Nysą przez Azję”, „Wyprawa dookoła USA”, „Rowerem dookoła Polski”. Autor licznych wierszy, tekstów piosenek, a przede wszystkim powieści „Wirtualny Władca”. W spotkaniu w bibliotece wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu, czytelnicy siewierskiej biblioteki oraz rodzina autora.

Na początku spotkania autor opowiedział o wielu swoich zainteresowaniach i wielkiej pasji jaką są podróże. Będąc wolontariuszem w Stanach Zjednoczonych w ośrodku dla młodych osób upośledzonych umysłowo i fizycznie miał okazję zwiedzić dużą część Ameryki. Ciekawostką było również to, że w ciągu 23 dni przejechał rowerem po Polsce ok. 2500 kilometrów. Nie zabrakło również wspomnień z wyprawy „Nysą przez Azję”, podczas której m.in. podążając przez Ukrainę, Rosję, Kazachstan, razem ze znajomymi, przejechał Azję docierając do granicy z Chinami. Z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem opowiadał o wielu przygodach i perypetiach, które przeżyli podczas tej wyprawy. Najbardziej zafascynował go dziki i nieokiełznany Kazachstan. Z wielkim sentymentem i wzruszeniem wspominał ogromną gościnność i sympatię mieszkańców tego regionu. Nasz gość opowiedział również o swojej wielkiej pasji, jaką jest gra na gitarze, dzięki której miał okazję przez dwa lata być gitarzystą zespołu rockowego Fistful of Steel.

Kolejna część spotkania dotyczyła przygody z pisarstwem oraz samej powieści. Książka  „Wirtualny władca” to historia młodego mężczyzny, którego altruizm i nieprzeciętna inteligencja sprawiają, iż w krótkim czasie staje  się on bardzo wpływową osobą. Nieszablonowy sposób działania pozwala mu osiągać zamierzone cele i zyskiwać szacunek innych ludzi. Szybka akcja, mnóstwo inteligentnych dialogów, psychologiczne rozgrywki a nawet zagadki logiczne — to wszystko można znaleźć w książce. Autor podczas spotkania bardzo miło wspominał czas spędzony w siewierskim liceum, nauczycieli oraz atmosferę panującą w szkole, które miały ogromny wpływ na fabułę powieści. Miał również miejsce konkurs na stworzenie najdłuższego palindromu, który wygrała jedna z uczennic. W nagrodę otrzymała książkę autora.

Na koniec spotkania pisarz zwrócił się do uczestników z przesłaniem że warto mieć marzenia i pasje, by nie bać się ich realizować i by nigdy nie mówić „nie”, „nie dam rady”, „to nie dla mnie’.

 MGBP w Siewierzu