Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu w 2022 roku otrzymała dofinansowanie do zakupu nowości wydawniczych w wysokości 10 000,00 zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025. Priorytet 1: Poprawa oferty bibliotek publicznych. Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych. ZADANIE „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i /lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

Dzięki programowi biblioteka wzbogaciła swoje zbiory o 371 woluminy. Wśród nowości wydawniczych znalazły się między innymi pozycje z literatury pięknej dla dorosłych, dzieci i młodzieży oraz literatura popularnonaukowa z różnych dziedzin naukowych. Są wśród nich m.in. poradniki, reportaże, książki w języku ukraińskim oraz komiksy. Zakup nowości zrealizowano w oparciu o potrzeby i zainteresowania czytelników w różnym wieku.

Przyznane środki finansowe zostały wykorzystane w całości w oznaczonym terminie. Celem Priorytetu 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych jest wzmocnienie potencjału bibliotek w środowiskach lokalnych poprzez wzrost atrakcyjności i dostępności ich zbiorów.

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

MGBP w Siewierzu