WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Emocje towarzyszą każdemu z nas w życiu codziennym. Jak na nas wpływają? Co to znaczy być tolerancyjnym czy mieć w sobie empatię? Odpowiedzi na te pytania szukali uczniowie klasy siódmej i ósmej Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu podczas warsztatów zorganizowanych w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu w dniu 25 października 2022 roku.  

Młodzież wysłuchała wielu ciekawych tekstów literackich poświęconych tolerancji i emocjom. Znaczną część zajęć zajęły warsztaty podczas których uczniowie próbowali rozszyfrować, co to jest tolerancja i czy sami są osobami tolerancyjnymi. Młodzież rozwiązywała również testy m.in. „Termometr tolerancji”, „Czy jestem osobą tolerancyjną?”, odpowiadała na pytania uświadamiające jej, kiedy czuje strach, a kiedy radość czy zawstydzenie, co decyduje o tym, że z kimś się przyjaźnią, kogoś akceptują.

Uczniowie wypełniając mapę ciała próbowali określić, jakie emocje w znacznej części nimi kierują. Obejrzenie fragmentu filmu edukacyjnego „Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji” stało się podstawą do ożywionej dyskusji, która uświadomiła uczestnikom warsztatów, jakich zachowań w życiu codziennym powinni unikać.

MGBP w Siewierzu