Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W FILII W WOJKOWICACH KOŚCIELNYCHMiędzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada w dniu urodzin Walta Disney’a.

Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Bajki odgrywają bowiem ważną rolę w życiu każdego dziecka. Towarzyszą im od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, rozwijają dziecięcą fantazję. Dzieci kochają bajki i postacie bajkowe, uwielbiają odkrywać nowe przygody i poznawać bohaterów literackich.

Z tej okazji bibliotekarka wojkowickiej filii pod postacią Czarownicy Tekli z kuferkiem pełnym niespodzianek odwiedziła przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych, by wspólnie z postaciami z bajek obchodzić ich święto. Przedszkolaki oglądały przyniesione przez Teklę książeczki ze znanymi i lubianymi baśniami. Z wykorzystaniem różnych rekwizytów odgadywały i rozpoznawały tytuły baśni  oraz ich bohaterów. Było również wspólne tańczenie i śpiewanie. W fantastyczny i żywiołowy sposób dzieciaczki reagowały podczas słuchania opowiadania o przygodach zwariowanej czarownicy Czesi i jej kota Czarofona. Na koniec zajęć przedszkolaki wykonały portret czarownicy, efektem czego powstała imponująca galeria prac. To był dla wszystkich piękny, radosny i niezapomniany poranek.

 

Filia Biblioteczna w Wojkowicach Kościelnych