WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

PucharyBiblioteka w Siewierzu jedną z pięciu zwycięskich bibliotek w Polsce, które najlepiej zorganizowały v ogólnopolskie czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz

Miło nam poinformować, że Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu otrzymała od Wydawnictwa Akapit Press WYRÓŻNIENIE za przeprowadzenie V Ogólnopolskiego Czytania „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz.

Wydawnictwo Akapit Press doceniło ekranizację fragmentu książki Małgorzaty Musierowicz „Szósta klepka” przygotowaną przez siewierskich bibliotekarzy, a nagraną przez telewizję regionalną iTV Siewierz w parku miejskim w Siewierzu oraz w siedzibie biblioteki. W ramach podziękowania otrzymaliśmy pakiet nagród: dyplom, książki Małgorzaty Musierowicz i Emilii Kiereś oraz jeżycjadowe zakładki.

Warto podkreślić, że MGBP w Siewierzu znalazła się wśród 5 najlepszych bibliotek w Polsce wyróżnionych w konkursie, w którym wzięło udział aż 189 bibliotek z całego kraju. Biblioteki w ramach konkursu nadesłały relacje filmowe oraz fotograficzne z czytania. Jest nam tym bardziej miło, że kolejny raz biblioteka w Siewierzu została doceniona przez Wydawnictwo Akapit Press.

Serdecznie zapraszamy do oglądania naszego nagrania!!!