WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

27 marca o godz. 900 na sali widowiskowej MGOK w Siewierzu odbyło się spotkanie autorskie z p. Krzysztofem Petkiem, pisarzem, dziennikarzem, reportażystą, autorem powieści przygodowych dla młodzieży. Pisarz w interesujący i barwny sposób opowiadał o swoich życiowych przygodach, zainteresowaniach, projektach, m.in. szkołach przetrwania, obozach survivalowych, szkoleniach psychologicznych a przede wszystkim o pracy nad książką.

Podczas spotkania autor odpowiadał na pytania czytelników, zdradził słuchaczom na podstawie jakich wydarzeń powstają jego książki oraz w jaki sposób pisać aby czytelnik zechciał sięgnąć po daną lekturę. Propagował również zdrowy styl życia, aktywność społeczną i fizyczną. Pan Petek to człowiek o bogatej osobowości, ogromnej wiedzy i pasji, która znajduje odzwierciedlenie w jego twórczości.

Serdecznie dziękuję dyrekcjom szkół, opiekunom i uczniom za przyjęcie zaproszenia.

 

Jak co miesiąc w bibliotece odbyło się również spotkanie z poezją, tym razem poświęcone pamięci Kazimiery Iłłakowiczówny. Poetka należała do najwybitniejszych postaci życia literackiego Warszawy w dwudziestoleciu międzywojennym. W swej twórczości ujawnia oryginalną, magiczną wyobraźnię, zmysł obserwacji, malarską zdolność opisu oraz muzyczne wyczucie rytmu tekstu.

Jej wyrazista osobowość, żywa inteligencja, siła woli, elegancja, także pewna kapryśność i nieprzewidywalność w kontaktach z ludźmi, czyniły z niej osobę fascynującą towarzysko. Warto więc było poświęcić choćby wieczór aby w gronie miłośników poezji przypomnieć tę wybitną postać…

 

                                                                                                                  

MGBP – M. Szlachta