WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Święto bibliotek to święto czytania, a więc doskonały pretekst do podejmowania spektakularnych działań promujących czytelnictwo. Jedną z najciekawszych form promujących  książkę jest spotkanie z autorem. Na takie właśnie spotkanie biblioteka zaprosiła młodych czytelników szkól podstawowych z Siewierza, Brudzowic oraz Wojkowic Kościelnych.

 

Spotkanie odbyło się 22 października w MGOK w Siewierzu.

Autor książek dla dzieci, p. Kazimierz Szymeczko, opowiadał o swoich ulubionych lekturach, inspiracjach twórczych, bohaterach swoich książek a także o planach na przyszłość.

{morfeo 2}

Z poczuciem humoru odpowiadał na pytania dzieci.

Pan Szymeczko to niezwykle ciepły i sympatyczny człowiek. Mieszka i pracuje w Rudzie Śląskiej. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Jest pisarzem, nauczycielem, bibliotekarzem, doradcą metodycznym a także laureatem konkursu literackiego

Uwierz w siłę wyobraźni….

Na stoisku Wydawnictwa Literatura z Łodzi, można było nabyć książki oraz otrzymać specjalną dedykację autora wraz z autografem.

Serdecznie dziękuję dyrektorom, opiekunom i uczniom za przyjęcie zaproszenia.

W październiku odbyło się również kolejne spotkanie z poezją. Tym razem była to twórczość

Juliusza Słowackiego i Pawła Hartza. 23 października dyrektor biblioteki uczestniczyła w IV Forum Bibliotekarzy Samorządowych Powiatu Będzińskiego, które poświęcone było

Nowym koncepcjom pracy biblioteki. Na to interesujące spotkanie przygotowana została wystawa promująca działalność siewierskiej książnicy.

Wystawa wzbudziła podziw i uznanie wśród uczestników Forum.

                                                                                            

MGBP.