WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

 

        Dnia 29 lipca 2009 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu odbyło się uroczyste zakończenie trwających przez cały lipiec „Nieziemskich wakacji”- zajęć plastyczno- literacko- filmowych, które przygotowano z myślą o młodych czytelnikach.

                W zajęciach wzięło udział 43 dzieci, a łączna frekwencja wyniosła 229 odwiedzin.

               W trakcie lipcowych zajęć powstało wiele ciekawych prac plastycznych wykonanych różnymi technikami o tematyce kosmicznej, jak m.in. rakiety, pojazdy i miasteczka kosmiczne, planety, widoki nieba, wszechświata, znaki zodiaku.

          Na zakończenie wspólnie miło spędzonego czasu uczestniczki zajęć: Ewelina Fira (Wenus), Magdalena Kołodziej (dziennikarka), Wiktoria Kucharska (Mars), Martyna Łukasik (dziennikarka) zaprezentowały się w przedstawieniu „Rozmowy w kosmosie”, w którym to Mars i Wenus odpowiadali na mniej lub bardziej „dociekliwe” pytania dziennikarki dotyczące życia na Marsie, Wenus, tego, co różni Marsjan i Wenusjanki i ich „wrażenia” z pobytu  na Ziemi. Widownię stanowili zaproszeni przez dzieci rodzice i dziadkowie.

        Na pamiątkę twórczo spędzonego czasu dzieci otrzymały dyplomy i upominki, które wręczyła Dyrektor MGBP Magdalena Szlachta.

         Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych w trakcie lipcowych zajęć.

                                                                                      MGBP- Jolanta Jakubczyk