WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

       W ramach obchodów Międzynarodowego Roku Astronomii w lipcu w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu odbywają się zajęcia plastyczno- literacko- filmowe pod wspólnym hasłem „Nieziemskie wakacje czyli odkrywamy tajemnice wszechświata”.

      Uczestnicy zajęć w trakcie „kosmicznej podróży” pogłębiają swoją wiedzę astronomiczną. Dzieci wykonały model kuli ziemskiej, wspólnymi siłami namalowały obraz przedstawiający widziany ich oczami wszechświat, w którym znalazło się miejsce nie tylko dla planet, ale i pojazdów kosmicznych, latających spodków, ufoludków, astronautów, a nawet pana Twardowskiego na Księżycu. Z przeróżnych materiałów, a zwłaszcza szyszek, powstały piękne figurki ufoludków, krasnoludków i zwierząt.

     Uruchamiając wyobraźnię dzieci stworzyły modele kosmicznych miasteczek, kosmiczne maski, księżycowe witraże. Każdy uczestnik zajęć mógł również zilustrować swój znak zodiaku.

     Nie zabrakło też zabaw zespołowych, w których ziemianie rywalizowali z kosmitami, ulubionych przez dzieci podchodów i innych zabaw ruchowych, które służą wzajemnej integracji.

     W trakcie zajęć odbywają się też projekcje popularnych filmów na DVD.

     Po zakończeniu zajęć mamy nadzieję, że ich uczestnicy nie tylko pogłębią swoją kosmiczną wiedzę , ale będą też mieć poczucie miło spędzonego czasu, a biblioteka będzie im się kojarzyć jako miejsce dla nich przyjazne.

                                                                                                         MGBP- Jolanta Jakubczyk