WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Miło nam poinformować Państwa o przyjęciu siewierskiej książnicy do pierwszej edycji Programu Rozwoju Bibliotek. Program ten jest długofalowym i nowatorskim przedsięwzięciem o ogólnopolskim zasięgu. Ma pomóc bibliotekom w małych miejscowościach przekształcić się w centra wiedzy i aktywności lokalnej.

 

 

Dzięki nowoczesnym narzędziom informacyjno – komunikacyjnym biblioteki będą mogły przyczynić się do zmniejszenia wykluczenia cyfrowego i dać mieszkańcom małych miejscowości lepsze możliwości włączenia się w życie gospodarcze i społeczne.

Złożony przez siewierską bibliotekę wniosek został wysoko oceniony i znalazł się na liście finalistów pierwszej rundy Programu.

Komisja merytoryczna przyznawała punkty za sukcesy w działaniu biblioteki, przykłady działalności pozainwestycyjnej gminy związane z kulturą, oświatą lub polityką społeczną a także za zasoby własne gminy udostępniane bibliotekom.

Dzięki złożonemu wnioskowi filie biblioteczne w Brudzowicach, Żelisławicach i Wojkowicach Kościelnych wzbogacą się o 2 komputery (każda) dla czytelników (pracownicy już posiadają), natomiast centrala biblioteki w Siewierzu otrzyma rzutnik wraz z ekranem, urządzenie wielofunkcyjne oraz laptopa. Każda z wiodących bibliotek będzie, w ramach Programu,  współpracować z placówkami  partnerskimi. Dla Siewierza są to biblioteki z Mierzęcic, Psar i Wojkowic.

Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, internetu i szkoleń. O możliwości korzystania z „Czytelni Internetowych” w kolejnych placówkach poinformujemy Państwa natychmiast po ich zainstalowaniu

i uruchomieniu.


M. Szlachta - MGBP