WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wydarzenia 2010

Dnia 10 grudnia 2010 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu odbyło się uroczyste „Wojskowe Pasowanie na Czytelnika” z udziałem uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Siewierzu i klasy pierwszej, i drugiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu.

Uroczystość miała niezwykły charakter, gdyż jej gościem  specjalnym był podoficer Wojska Polskiego plutonowy Paweł Jerczyński z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Gliwicach.

Czytaj więcej...


2 grudnia w siewierskiej bibliotece odbyło się pierwsze z czterech planowanych spotkań przygotowanych w ramach mikrograntu „Podaj dalej”. Projekt ten ma na celu umożliwienie wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy pracownikami biblioteki wiodącej i bibliotek partnerskich, zacieśnienie współpracy między nimi oraz finansowe wsparcie spotkań.

Czytaj więcej...

Dzień 5 listopada jest obchodzony jako Dzień Bajkowych Postaci. Z okazji tego święta do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Siewierzu zawitały przedszkolaki z grupy „0’ z siewierskiego przedszkola. Dzieci udały się w bajkową podróż do krainy zamieszkałej przez baśniowe postacie w rytm muzyki pokonując kolejne „furtki do bajek” w towarzystwie Myszki Miki, pana Kleksa, Kubusia Puchatka, żółwia Franklina, Reksia, Baby Jagi i Smoka Wawelskiego.

Czytaj więcej...

Do końca października w siewierskiej bibliotece prezentowana jest wystawa poświęcona życiu i twórczości Karola Szymanowskiego. Na kilkudziesięciu planszach przedstawiono etapy życia wybitnego kompozytora, jego związek z ziemią rodzinną i „Atmą”, liczne podróże, znajomości, listy, plakaty, recenzje z największych światowych premier.
Można również obejrzeć wspaniałe fotografie kompozytora, jego rodziny, przyjaciół, uzyskać informacje o światowych sukcesach, publikacjach, nagraniach a także o silnym związku Szymanowskiego z literaturą i jego walce o nowy kształt szkolnictwa muzycznego.
Wystawa „Życie i twórczość Karola Szymanowskiego” została przygotowana przez Bibliotekę Uniwersytecką w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy.„Biblioteka chroni przeszłość i tworzy przyszłość”
M. Gorman

80 – lecie Siewierskiej Książnicy

     8 października kilkanaście dni od zakończenia niezwykle ważnego wydarzenia jakim był Kongres Kultury Województwa Śląskiego,
siewierska biblioteka  miała zaszczyt zaprosić znamienitych Gości na swoje skromne, bibliotekarskie, rocznicowe święto.
Jubileusz został przygotowany w oparciu o projekt „Kulturalno – historyczne świętowanie w siewierskiej książnicy” złożony  do Lokalnej Grupy Działania „Brynica to nie granica”.

Czytaj więcej...