Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Laureatką tegorocznej Nagrody Śląskiego Środowiska Bibliotekarskiego im. Józefa Lompy została Jolanta Jakubczyk pracownik Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Siewierzu. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest przez Forum Dyrektorów Publicznych Bibliotek Samorządowych Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia w rozwoju czytelnictwa, promocji książki i biblioteki, za twórczą inspirującą współpracę z różnymi organizacjami i instytucjami działającymi w środowisku.


Wręczana od 2002 r. statuetka honoruje zasłużonego bibliotekarza za jego kreatywność, pomysłowość, inicjowanie nowych form pracy wpływających na wzrost czytelnictwa.

Pani Jolanta Jakubczyk jest absolwentką magisterskich, dziennych studiów na Wydziale Filologicznym w zakresie Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W czasie studiów odbyła praktyki zawodowe w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie oraz Bibliotece Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Bibliotece Pedagogicznej w Będzinie. Czytanie i praca z książką są Jej życiową pasją.  Chętnie podejmuje inicjatywy, które wpływają na korzystny wizerunek biblioteki i wzrost frekwencji czytelniczej. Jest osobą odpowiedzialną, pomysłową, twórczą, łatwo nawiązuje kontakt  z Czytelnikami. Prowadzi zajęcia dla wszystkich etapów edukacyjnych. Trafnie analizuje potrzeby małych Czytelników, przygotowuje ich do samokształcenia i poruszania się w świecie informacji. Podczas zajęć z dziećmi wykorzystuje różnorodne formy i metody pracy. Jest inicjatorką i pomysłodawczynią wielu imprez, które wpływają na zainteresowanie książką i czytelnictwem. Dokłada starań aby siewierska książnica była miejscem atrakcyjnym i przyjaznym dla Czytelnika. Jest rzetelnym i oddanym swej pracy bibliotekarzem.

Serdecznie gratulujemy wspaniałego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.

{morfeo 12}