WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Filia Biblioteczna w Żelisławicach od początku roku szkolnego tętni gwarem młodych czytelników. W tym czasie odbyło się kilka lekcji oraz szereg wydarzeń  bibliotecznych. 

Na jednym ze spotkań Przedszkolaki z Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Żelisławicach udały się wraz z opowiadaniem L. Krzemienieckiej pt. „ O gościach co nie przyszli na ucztę”  na Spotkanie z Hałabałą. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego zaproszeni goście nie zjawili się  u Hałabały. Jakie ptaki nie lubią zimy i odlatują do ciepłych krajów, jakie zostają a jakie do nas przylatują na zimę. Co dzieje się w świecie zwierząt, na polu i w lesie. Czym zajmują się wiewiórki jesienią. O oznakach i barwach jesieni, jakie skarby przynosi nam ta pora roku.  Takie i wiele innych ciekawostek poznawały dzieci podczas spotkania. Przedszkolaki bardzo chętnie dzieliły się również swoimi spostrzeżeniami.    

Rozpoczęliśmy również cykl lekcji w przedszkolu zatytułowany „Głośne czytanie dzieciom”.

Przy okazji obchodów Dnia Pluszowego Misia odbyły się w przedszkolu zajęcia zatytułowane „ Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”. Czytane były „ Przygody Kubusia Puchatka – Dlaczego wszystko spada w dół?”. Dzieci przyniosły swoje misie i opowiadały o nich.

Wszystkie spotkania cieszyły się dużym zainteresowanie ze strony dzieci „ naszych małych czytelników” co przyczyniło się do większego zainteresowania biblioteką oraz książką .

Spotkaniom towarzyszyły wystawki, które zachęcały do czytania oraz dostarczały interesujących informacji.

Filia biblioteczna w Żelisławicach serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do zapoznania się z bogatym księgozbiorem biblioteki oraz do bezpłatnego korzystania z Internetu.

 

Madejska Justyna

 

{morfeo 46}