WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

17 stycznia w piątkowe popołudnie Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu zaprosiła słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wykład Pana Zbigniewa Kołby.

 

Podczas niezwykle interesującego spotkania Zbigniew Kołba mówił o leczniczym działaniu niskich temperatur, sposobach leczenia bezsenności, a także o najbardziej uciążliwych problemach zdrowotnych oraz pomocnych technikach relaksacyjnych.

Wyjaśniał jak można sobie pomagać najprostszymi, dostępnymi dla każdego metodami.

W czasie spotkania dowiedzieliśmy się, kiedy zimno leczy, a kiedy powoduje, że chorujemy. Usłyszeliśmy o korzyściach, jakie niosą ze sobą zabiegi krioterapii miejscowej w leczeniu np. kolan, kręgosłupa, stłuczeń, skręceń czy kapitalnych działań na cały organizm w przypadku krioterapii ogólnoustrojowej i jaka jest skuteczność tych zabiegów. Poruszana była tematyka hartowania organizmu oraz praktyczne uwagi np. jak wyleczyć zimne stopy i dłonie. Padły również cenne informacje z zakresu medycyny chińskiej związane z oddychaniem, które są kapitalnym sposobem na wyjście z bezsenności. Zbigniew Kołba  uświadomił także słuchaczom dlaczego minerały, czy witaminy nie są przyswajane przez organizm, pomimo,   że mogą być zjadane regularnie oraz co jest powodem bólu stawów.
Pan Zbigniew Kołba jest absolwentem AWF w Krakowie, studiował rekreacje ruchową i rehabilitację. Jest autorem książki „Krioterapia. To warto wiedzieć.” (dostępnej w bibliotece), w której zawarł ogrom wiedzy i doświadczenia nabytych dzięki prowadzonemu w Olkuszu gabinetowi krioterapii. Podczas spotkania autor uświadomił nam jak bardzo sami możemy sobie pomóc – bez uciekania się do farmakologii, nie krył też, że ten proces uczenia się jest żmudny i dość długi, ale z pewnością warto spróbować.