WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wydarzenia 2016

Przedstawienie pod takim właśnie tytułem mieli  okazję obejrzeć w bibliotece przedszkolacy z Przedszkola Publicznego w Siewierzu. Zaprezentowali ją aktorzy krakowskiego Teatru dla Dzieci i Młodzieży „Moralitet”. Teatr ten  specjalizuje się w spektaklach profilaktycznych zawierających mądre życiowe przesłania i przestrogi.  „Wielkie hece w bibliotece”, to niezwykle sympatyczna, ciepła bajka o książkach i bajkowych postaciach, promująca literaturę, a także ucząca tolerancji i akceptacji odmienności, pokazująca, że nie wygląd, ale to, kim jesteśmy świadczy o wartości człowieka. Bajka, poruszała także bardzo ważną kwestię dbałości o książki oraz zamiłowania do czytania.

Czytaj więcej...

W ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza w dniach 12 i 14 grudnia 2016 roku odbyło się 6 lekcji bibliotecznych, przeprowadzonych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach przez pracownika Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Siewierzu Jolantę Jakubczyk, z inicjatywy Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach Ewy Stelmach.

Czytaj więcej...

W każdą środę o godzinie 16 w remizie OSP w Żelisławicach organizowane są zajęcia plastyczne dla dzieci i dla dorosłych. Chętnych jest wielu. Podczas tych spotkań w kreatywny sposób wykorzystywane są uzdolnienia uczestników. Robiliśmy już pojemniki na kredki, domki do wioski adwentowej, stroiki świąteczne, a obecnie malujemy szopki.  Na kolejnych zajęciach robimy kartki świąteczne oraz stroiki.

Czytaj więcej...

W listopadzie w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Czytaj więcej...

Biblioteka w Siewierzu serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy „Zaolzie. Fenomen aktywności" autorstwa Jarosława jot-Drużyckiego.

Zdjęcia wykonała Beata (indi) Tyrna, opracowanie graficzne Dawid Koteja.

Wystawa powstała w ramach projektu "Zaolzie - zagłębie polskiej kultury" realizowanego przez stowarzyszenie Grupa Twórcza „Ocochodzi" współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Wystawę „Zaolzie. Fenomen aktywności" można obejrzeć dzięki uprzejmości Biblioteki Śląskiej w Katowicach.

Ekspozycję można zwiedzać w godzinach pracy centrali biblioteki w Siewierzu od 02 do 30 grudnia 2016 r.

Serdecznie zapraszamy!